Kulturnatten 2012

20120909-140437.jpg

Vi hade en fin dag och kväll igår. Efter träning, lunch och lite kaffe åkte jag och Noria upp och plockade några liter svamp till. Underbart! Har ett gäng på torkning också, och hoppas kunna få några fina burkar att ge bort.

Vi mumsade i oss en del kantareller och tog ett litet glas vitt vin och åkte sedan ner till stan för att kolla in Kulturnatten. Allsång för barn i Missionskyrkan, bokbyte och berättarskåpet på barnavdelningen på Stadsbibliotetek, dans och musik på gatorna, thaimat på St: Erikstorg, ett besök i Upplandsmuseets lekhörna mm var det vi hann med. Sedan avslutade vi kvällen med ett spontanbesök hemma hos mamma och Åke, där barnen fick jordnötsringar och lite filmmys och jag och Jan lite gott att dricka. Myspys!

 

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

1Pingbacks & Trackbacks on Kulturnatten 2012


    Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'comment_style' not found or invalid function name in /var/www/fornhem.se/hanna.fornhem.se/wp-includes/class-walker-comment.php on line 184

Leave a Reply