Löpartåget till Varvet

   
   
Nu är vi iväg! Det här med löpartåget är ju kanon. Vi har precis hämtat ut vår frukostpåse, en Runner’s world och vår nummerlapp, supersmidigt. Tåget tar 3 timmar och 20 minuter ner, lagom tid att äta, läsa, lyssna och vila. 

Bara löpare på tåget. Har redan fått veta grannens målsättning och träningsbakgrund, inte jag som började prata dock! 

Vi gick upp 5.25, gjorde en smoothie och ett ägg och åkte sedan. Jag fick en påse med havreprotein att testa. Den kom precis lagom häromdagen och testades just i morse. Mango, banan, aloe vera, yoghurt och havreprotein. Det smakade gott och gör gott! Vi tog med oss en del i en shaker med isbitar också, ska drickas om ett tag. 

Havreprotein är en nyhet som just nu hittas på Vitaminvarihuset men kommer snart att finnas i fler nätbutiker och i hälsokosten. 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Leave a Reply